Puchar dla Kingi Pienińskiej

W Szczawnicy zakończył się, organizowany tu po raz pierwszy, Turniej Drużyn Amatorskich o Puchar Burmistrza. Rozgrywki trwały blisko cztery tygodnie i odbywały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowe nr 1.

Uczestnikami turnieju były przynajmniej 5-osobowe drużyny, złożone z mieszkańców Szczawnicy bądź osób zatrudnionych na tym terenie; obowiązkowo w skład zespołu musiała wchodzić co najmniej jedna kobieta. W zawodach wzięło udział siedem drużyn, przy czym wśród zawodników był również burmistrz Szczawnicy. Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym, do dwóch wygranych setów.

Zwycięzcą turnieju siatkarskiego została Kinga Pienińska. Nagrodą dla zespołu był pamiątkowy puchar wręczony przez burmistrza miasta i gminy Szczawnica - Grzegorza Niezgodę oraz dyplom i symboliczny czek na kwotę 500 zł. Drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Publiczne, która otrzymała dyplom i czek na 300 zł. Trzecie miejsce zajął zespół: Bez Nazwy (No Name), nagrodą dla niego był dyplom. Burmistrz Szczawnicy wręczył również dwa okolicznościowe puchary: dla najstarszego i dla najmłodszego zawodnika turnieju siatkarskiego. (TEZ)