RnR czyli Bieg w Szczawnicy

Hardy Rolling
czyli kolejne wyzwanie Fundacji Rak’n’Roll dla osób po chorobie nowotworowej.


Rak’n’Roll. Wygraj Życie! realizuje kolejny etap bezkompromisowego i pełnego energii projektu - Rak'n'Rolling, którego celem jest propagowanie aktywności fizycznej, podróżowania i pokonywania własnych ograniczeń, jako motywacji do walki z rakiem, czy też powrotu do normalnego życia po chorobie.
Hardy Rolling - Droga na szczyt. Po ubiegłorocznych szaleństwach rowerowych czyli podróży na Zwrotnik Raka tym razem Fundacja bierze na warsztat biegi górskie. Bieganie po górach, to radość w najczystszej formie – pokonywanie własnych słabości, obcowanie z naturą, podziwianie górskich widoków w pełnym biegu, a przede wszystkim satysfakcja z ukończenia wymagających zawodów. Dlaczego Hardy? Bo wytrzymały, odporny, trochę butny i niepokorny – taki jak każdy kto choć raz odważy się spróbować swoich sił w górach.
Uczestnicy, w tym osoby po chorobie nowotworowej, zmierzą się z dwiema trasami. Dla uczestników biegu przygotowano dwie alternatywne trasy.Pierwsza, trudniejsza trasa Wielka Prehyba jest indywidualnym biegiem górskim rozgrywanym na wyznaczonej trasie na dystansie zbliżonym do maratońskich 42.2 km i z łącznym przewyższeniem ok. 1900 m. Druga trasa Hardy Rolling to 6 km czystej, niczym niezmąconej radości z biegania po górach. Dedykujemy go wszystkim osobom po chorobie nowotworowej, a także tym, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem.
Hardy Team. W Hardym Rollingu weźmie udział Hardy Team, składający się z osób, które pokonały już raka, a które teraz zmierzą się z kolejnym wyzwaniem. Nie chodzi o to, żeby wygrywać, chodzi o to, żeby uparcie dążyć do celu. Udowodnić sobie, że potrafię, mogę, jestem w stanie.
Każdy może wziąć udział. Wydarzenie odbędzie się 3 maja br. w Szczawnicy. Biegi mają formę zawodów otwartych. Każdy może wziąć w nich udział na wybrany dystansie. Środki zebrane z wpisowego zostaną przekazane na cele statutowe Fundacji „Rak'n'Roll – Wygraj Życie!”
Projekt będzie można śledzić Facebooku: https://www.facebook.com/RaknRolling

 

 


Informacje o projekcie Rak’n’Rolling.
Rak’n’Rolling to opowieść o odwadze, sile motywacji i szczęściu. To opowieść o pasji poznawania świata, o ludziach i ich marzeniach. Pokazujemy, że to co wydaje się niemożliwe jest do zrobienia. Wierzymy, że raka można pokonać. Wiemy, że nie jest to proste, wymaga dużo siły, wiary, i samozaparcia. Ale wiemy też, że warto podjąć tą walkę, bo nagrodą jest życie.

Strona www: https://www.facebook.com/RaknRolling

Wyprawa na Zwrotnik Raka. Celem pierwszej akcji „na Zwrotnik Raka” było symboliczne przejechanie na rowerach raka - Zwrotnika Raka. Ekipa raknrollingowców, wśród których były osoby, które wygrały walkę z rakiem, wyruszyła z Warszawy 12 października 2012 i przez 3 miesiące pokonała ponad 5000 kilometrową trasę przez Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Maroko i Saharę Zachodnią. W ten sposób po raz kolejny pokazaliśmy, że to, co wydaje się niemożliwe - jest do zrobienia, że rak to nie wyrok i można go pokonać, tak jak pokonać można drogę na Zwrotnik Raka.

Informacje o Fundacji „Rak’n’Roll - Wygraj Życie!”
Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem Fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. To właśnie dzięki takim projektom Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie, jak: „Kalendarz Gwiazd”, warsztaty „Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć”, „Porządki na głowie”, kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie, o to, aby chorować godnie i żyć z radością.
Działalność Fundacji, z jednej strony, skupia się na pomocy osobom już chorym na raka, a z drugiej, podejmuje próbę zmiany wizerunku tej choroby w szerszej społecznej świadomości. Dlatego też powstały takie projekty jak „Boskie Matki”, które miały pokazać, że z rakiem można urodzić zdrowe dziecko, czy „Daj Włos”, które zaangażowały tysiące osób w Polsce do oddawania włosów na rzecz produkcji naturalnych peruk osobom po chemioterapii.
W ramach jednego z programów celem fundacji jest odremontowanie poczekalni onkologicznych, tak aby stały się one miejscami bardziej przytulnymi i przyjaznymi. Do tej pory Fundacja z zebranych środków finansowych odremontowała dwie poczekalnie w Katowicach, Olsztynie i Poznaniu. W trakcie remontu jest także poczekalnia w Zielonej Górze.
Marzeniem Magdy Prokopowicz było otwarcie pierwszego w Polsce specjalistycznego oddziału położniczego dla kobiet w ciąży z chorobą nowotworową. Fundacja dąży do realizacji także tej misji.
 

galeria zdjęć