Brązowy medal w Pucharze Polski w kick-boxingu

W dniu 23 listopada w Nowym Targu brązowy medal w Pucharze Polski w kick-boxingu na zasadach K-1 w kat. 71 kg wywalczył Marcin Stopka. Kick-boxing to dyscyplina sportowa i jednocześnie sztuka walki. Zawodnicy pojedynkują się w ringu na stojąco, wymiana ciosów jest kombinacją techniki bokserskiej i kopnięć.

Marcin (ur. 7 października 1992r.) pochodzi z Jaworek, gdzie mieszka od urodzenia. Ukończył Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Szlachtowej a następnie gimnazjum w Szczawnicy. Kontynuował naukę w ZSZ w Krościenku nad Dunajcem. Po trzech latach ukończył szkołę jako murarz, tynkarz. Liceum zaliczył w trybie wieczorowym. Zdał maturę. Od kilku lat pracuje fizycznie jako robotnik budowlany. Praca fizyczna nie przeszkadza mu jednak w treningach.
Jest zawodnikiem klubu Fight House 27 w Nowym Sączu. Dojeżdża na treningi nawet 5 razy w tygodniu. W pozostałe dni ćwiczy indywidualnie lub z młodszymi kolegami, którzy zainspirowani jego postawą, również zainteresowali się treningami. Walczył już w prestiżowych ogólnopolskich zawodach m.in. w Bełchatowie i w Głogowie, gdzie pierwszy raz wygrał walkę przed czasem. Podczas ostatniego amatorskiego Pucharu Polski K-1 Rules w Nowym Targu Stopka, po stoczonych trzech ciężkich walkach, zdobył brązowy medal. Wie, że przed nim jeszcze dużo pracy i nie osiada na laurach. Pracuje nad formą po to, by stanąć kiedyś na zawodowym ringu. Jednocześnie za namową trenera - Rafała Dudka, ma zamiar rozpocząć kurs instruktorski, który w przyszłości pozwoliłby mu prowadzić klub i siłownię w Szczawnicy.

Poza sportem Marcin interesuje się historią. W wolnym czasie zwiedza zamki w Polsce lub na Słowacji. Lubi słuchać patriotycznych pieśni żołnierskich, oglądać turnieje rycerskie organizowane na żywo w różnych miejscach kraju. Jest osobą spokojną, zrównoważoną i wytrwałą. Jako zawodnik z Jaworek ma nadzieję, że jeszcze nie raz godnie zaprezentuje ten region na zawodach w Polsce i za granicą.

Autor: Agnieszka Stopka