Kolejny udany weekend dla zawodników Alpine Snowboard Team’u

18 stycznia zawodnicy AST wyruszyli na Mistrzostwa Bułgarii, które rozegrane zostały zaledwie 40km od granicy z Grecją w malowniczej miejscowości Pamporovo. Po 18 godzinach podróży Team dotarł na miejsce.

Pierwszy dzień zawodów przyniósł dużo radości, ponieważ wśród kobiet Natalia Ficek wywalczyła srebrny medal przegrywając w wyrównanej walce z Teodora Pentcheva (BUL) o kilka setnych sekundy.
Andrzej Gąsienica – Daniel spisał się najlepiej z Polaków zajmując wysokie 3 miejsce, walkę o złoto uniemożliwił mu upadek w 2 przejeździe z Ivanem Rantchevem (BUL). Szczawniczanin - Tomasz Kowalczyk po I przejeździe eliminacyjnym miał najlepszy czas wśród zawodników z parzystymi numerami, niestety groźny upadek w II przejeździe wykluczył go z walki o złoto, ostatecznie zajął 7 miejsce.

Zawodnicy odczuwali lekki niedosyt ponieważ walkę o złoto przegrali minimalnie.
Zawody były rozgrywane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, sypał gęsty śnieg przez co widoczność była mocno ograniczona.
Po pierwszym dniu team AST uwierzył w swoje siły i od początku drugiego dnia startów mocno deptał po piętach faworytom. Czasami wręcz ryzykowna jazda opłaciła się, ponieważ Natalia Ficek wywalczyła upragniony złoty medal wygrywając z czołową zawodniczką Bułgarskiej Kadry.
Wśród mężczyzn najlepszy wynik uzyskał, pochodzący ze Szczawnicy, Tomasz Kowalczyk zajmując 3 miejsce. Po pięknej oraz bardzo widowiskowej walce wygrał on ze swoim Teamowym kolegą Andrzejem Gąsienicą – Daniel (najlepszy czas pierwszego przejazdu eliminacyjnego na swoim torze), który ostatecznie zajął 4 lokatę. Panom zabrakło bardzo niewiele, aby spotkać się z sobą w finale i walczyć o 1 oraz 2 miejsce. Obydwaj stoczyli zacięte i pełne emocji zjazdy z bardziej utytułowanymi od siebie zawodnikami - Mistrzami Świata Juniorów, przegrywając nieznacznie.

Od razu po zawodach Alpine Snowboard Team wyruszył w drogę powrotną do Polski, a dokładnie do Szczyrku na Puchar Polski. Pomimo ogromnego zmęczenia 20 godzinną podróżą AST zdominował zawody zajmując w kategorii senior: I miejsce Natalia Ficek (AST), I miejsce Tomasz Kowalczyk (AST), II miejsce Andrzej Gąsienica – Daniel (AST), w kategorii junior: II miejsce Maciej Hańczewski, gdyby nie upadek w 2 przejeździe Maciek wygrałby z ogromna przewagą nad drugim zawodnikiem.

Podsumowując cały weekend, worek z medalami AST powiększył się o 3 złote, 3 srebrne oraz 2 brązowe medale.