Turniej Tenisa Ziemnego rozegrany 18-19 sierpnia

Wakacyjny Turniej Tenisa Ziemnego

Słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica, który w dniach 18-19 sierpnia rozegrany został na korcie ziemnym „Apartamentów Park” w Szczawnicy.

Turniej tenisa ziemnego rozgrywany był systemem pucharowym w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza do 38 lat i druga powyżej 38 roku życia. W turnieju udział wzięło 13 zawodników, którzy przybyli m.in. ze Szczawnicy, Nowego Sącza, Krynicy, Krotoszyna, z Nowego Targu w tym sam Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego - Maciej Jachymiak, a także zawodnik z Luksemburga.

W stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, która toczyła się w sportowej atmosferze I miejsce w kategorii do 38 lat zajął Krzysztof Berkowicz z Nowego Sącza, II miejsce Michał Michalik z Krynicy, natomiast na III miejscu znaleźli się Grzegorz Kos (Nowy Targ) oraz Grzegorz Gomulec (Krynica).

Po bardzo emocjonującym meczu finałowym, pełnym ciekawych i efektownych akcji, pierwsze miejsce w kategorii powyżej 38 lat zajął Tomasz Michalik z Krynicy, na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Sosiński z Krotoszyna, natomiast trzecie miejsce wywalczyli Anna Kawa z Nowego Sącza oraz Michał Krasiński z Nowego Targu.

Laureaci I miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oprócz pucharu i pamiątkowego dyplomu otrzymali weekendowy pobyt dla dwóch osób odpowiednio w hotelu Spa Budowlani *** oraz hotelu Solar Spa **** w Szczawnicy, natomiast zwycięzcy II miejsca karnet 10 wejść na basen w/w obiektach. Zdobywcy III miejsca otrzymali dyplomy i puchary.

„Turnieje tenisowe organizowane cyklicznie przez Miasto i Gminę Szczawnica zaczynają zdobywać coraz większą popularność. Wynikiem tego jest zwiększająca się frekwencja z turnieju na turniej - szczególnie graczy spoza terenu Szczawnicy. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy zarówno zawodników jak i kibiców na kolejne edycje zmagań tenisistów w naszym mieście” powiedział Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Wśród sponsorów tegorocznej edycji Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica znalazły się szczawnickie obiekty hotelarskie tj. Hotel Solar Spa **** oraz Spa Budowlani ***, a także ABlandia Parki Rozrywki z Nowego Sącza.

Patronat medialny nad Turniejem Tenisa Ziemnego objął portal internetowy podhale24 oraz malopolskaonline.