Sukcesy szczawnickich kajakarzy

W dniach 06-09 września br. w Solkan (Słowenia) rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców (do 23 lat). Pierwszy dzień finałów przyniósł trzy medale dla reprezentacji Polski. Po złoto sięgnął zespół C2x3 młodzieżowców w którym startowała osada KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak wspólnie z pochodzącymi również z regionu Pienin: Dominikiem Węglarzem (były zawodnik Pienin, obecnie AZS AWF Kraków) wraz z partnerem Dariuszem Chlebkiem (były zawodnik Sokolicy Krościenko, teraz także AWF Kraków), w składzie znaleźli się także bracia Filip i Andrzej Brzezińscy (AWF Kraków, wcześniej Sokolica). Indywidualnie wszystkie trzy wymienione osady znalazły się w finale, gdzie dwójka Węglarz / Chlebek sięgnęła po brązowy medal, Wiercioch / Majerczak zajęli 5 miejsce, natomiast bracia Brzezińscy uplasowali się tuż za nimi na 6 pozycji.

Trzeci krążek dla reprezentacji Polski zdobył także były zawodnik KS Pieniny Rafał Polaczyk (obecnie Zawisza Bydgoszcz), który zajął 3 miejsce indywidualnie w konkurencji K1. Gratulacje! W dniu jutrzejszym finały indywidualne i zespołowe juniorów (do 18 lat).