Kajakowe zmagania

W ostatnią sobotę sierpnia, na rzece Dunajec przeprowadzone zostały 54. Międzynarodowe Regaty Slalomowe, „Memoriał A.A. Wernerów” oraz Zawody Weteranów im. Wojciecha Piecyka będące jednocześnie Mistrzostwami Polski Weteranów.

Startujący w zawodach kajakarze mieli do pokonania trasę slalomu o długości około 250 m z rozstawionymi 18 bramkami.

W drużynowej punktacji, pierwsze miejsce wywalczyli kajakarze ze szczawnickiego Klubu Sportowego „Pieniny”, drugie miejsce zajął „Start” Nowy Sącz, a trzecie AZS AWF Kraków.

Najmłodszą uczestniczką zawodów została Emilka Mastalska z KS „Pieniny” natomiast najmłodszym zawodnikiem okazał się Igor Ludwikowski z Krakowskiego Klubu Kajakowego.

Wśród weteranów najstarszym zawodnikiem został Marian Gonciarz.

Tegoroczne zawody kajakowe stały się również doskonałą okazją do uhonorowania zawodników pienińskiego klubu. Jakub Dyda oraz Bartłomiej Szymanek otrzymali specjalne wyróżnienie za systematyczność i poczynione postępy w kajakarstwie. Z kolei decyzją Zarządu Klubu Sportowego Pieniny w uznaniu wysokich wyników sportowych osiągniętych w sezonie 2014, Krzysztof Majerczak otrzymał czek w wysokości 1.000 zł. Należy wspomnieć, iż Krzysztof Majerczak zdobył w bieżącym roku VI miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Europy, brązowy medal na Mistrzostwach Europy w konkurencji K1x3, Mistrzostwo Polski Juniorów oraz uzyskał kwalifikacje na Mistrzostwa Świata, które w kwietniu 2015 roku rozegrane zostaną w Brazylii.

Ponadto najlepszym zawodnikom KS Pieniny w poszczególnych kategoriach wręczone zostały nagrody ufundowane przez Arkadiusza Mazurka, otrzymali je: Ewa Hurkała w kat. C1 kobiet, Wiktor Czaja w kat. C1 mężczyzn, Małgorzata Mędoń w kat. K1 kobiet oraz Oskar Maciąga i Wiktor Czaja w kat. C2 mężczyzn.

Na koniec zawodów odbyło się losowanie nagród dla najmłodszych uczestników Memoriału ufundowanych przez firmę Fun Race ze Szczawnicy.